شنبه, 28 بهمن 1396
سال 1396 سال اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال مبارک- حرفه های آموزشی این مرکز: جوشکاری آرگون - جوشکاری گاز درجه 2 -جوشکاری مخازن فولادی - حوشکاری سازهای فولادی -جوشکاری قطعات فولادی- کشتکار گلخانه های خاکی - پرورش قارچ دکمه ای و صدفی - پرورش زنبور عسل - پرورش زعفران-پرورش گیاهان دارویی
پیشنهادات - انتقادات

نظر سنجی
سامانه آزمونهای عملی مرکز آستانه علوی
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز114
mod_vvisit_counterدیروز152
mod_vvisit_counterاین هفته612
mod_vvisit_counterاین ماه1578
mod_vvisit_counterکل بازدیدها62294

بازدید کارشناسان سازمان آموزش و پرورش استان از کارگاه های آموزشی

پیرو تفاهم همکاری با اداره آموزش و پرورش برای اجرای دوره کارورزی دانش آموزان مقطع هنرستانی ، کارشناس...

آموزش مهارتهای کشاورزی

    اموزش کشتکار گلخانه خاکی در ترم جدید (در سال 96)پذیرش مینماید پرورش زنبور عسل پرورش زعفران ...

بازدید سرزده مدیر کل محترم از مرکز تخصصی شهدای آستانه

سید  مدیرکل محترم آموزش فنی وحرفه ای استان مرکزی روز یکشنبه  مورخ 20/2/94 ساعت 45/13 از کارگاهها ی م...

 • بازدید کارشناسان سازمان آموزش و پرورش استان از کارگاه های آموزشی

  دوشنبه, 08 تیر 1394 ساعت 09:27
 • اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ

  یکشنبه, 06 اردیبهشت 1394 ساعت 13:44
 • آموزش مهارتهای کشاورزی

  یکشنبه, 06 اردیبهشت 1394 ساعت 13:44
 • بازدید سرزده مدیر کل محترم از مرکز تخصصی شهدای آستانه

  دوشنبه, 21 اردیبهشت 1394 ساعت 06:39

اطلاعیه ها

جلسه هماهنگی آموزشی با کمیته امداد شازند

درباره سازمان - اطلاعیه ها

در جلسه ای با حضور مشهدی رئیس کمیته امداد امام خمینی ( ره ) شازند و با هدف افزایش آموزشهای مهارتی و ترویج فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی برای مدد جویان تحت پوشش در سالن جلسات مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت .
با عنایت به سطح روابط آموزشی بین کمیته امداد و آموزش فنی و حرفه ای مقرر گردید بر اساس نیاز آموزشی کمیته امداد دوره های ویژه مدد جویان برگزار شود . شریعت رئیس مرکز با اعلام این خبر افزود : این جلسه در راستای بررسی موانع و مشکلات ، ارائه راهکارها و پیشنهادات و انعقاد تفاهم نامه بر اساس نیاز آموزشی برگزار شد .
ایشان اضافه کرد پس از جمعبندی نظرات و با توجه به شرایط ویژه کمیته امداد تفاهم نامه ای منعقد گردید و مصوب شد دوره هایی در مناطق شهر و روستا برای مددجویان و 5% غیر مددجویان اجرا شود که شامل آموزش در حرفه های قالیبافی ، کشاورزی ، طراحی دوخت و ... در قالب آموزش و نظارت آموزشی خواهد بود که به ایجاد اشتغال منتهی می شود .

 

نشست خبری با خبرگزاری شازند ما

درباره سازمان - اطلاعیه ها

در دومین روز از هفته مهارت و با هدف اشاعه فعالیت ها و دستاورد های مرکز در رسانه های جمعی ، نشست خبری اختصاصی با بزرگترین رسانه خبری شهرستان شازند برگزار شد .
در این نشست خبری شریعت رئیس مرکز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مرکز در سال گذشته از اهداف و برنامه ای این مرکز در سال جاری گفت . ایشان در تشریح بخشی از عملکرد سال گذشته مرکز با ارائه آمار و ارقام مربوط به تعهدات آموزشی ، عملکرد آزمون های مرکز و میزان توافقنامه های اجرا شده گفتند : با عنایت به اهداف سال پیش و حمایت های مدیر کل محترم این مرکز علاوه بر آموزش های ثابت در بخش سیار روستایی و شهری ، آموزش در صنایع و جوار دانشگاه فعالیت داشته است و تقریباً به اهداف پیش بینی شده رسیده ایم .
وی اضافه نمودند در سال جاری نیز تلاش برای افزایش کیفیت و کمیت آموزش ها ادامه دارد که ماحصل آنچه که تا کنون بدست آمده است انعقاد تفاهمنامه آموزشی با صنایع ، دانشگاه آزاد ، کمیته امداد و بسیج سازندگی و برگزاری دوره های آموزشی ثابت و سیار و همچنین اجرای اولین دوره آموزش ویژه کارورزی دانش آموزان می باشد .
شریعت اضافه کرد : با توجه به اینکه در شرایط مالی خوبی قرار نداریم اما آموزش های این مرکز با کیفیت مناسب در حال اجرا می باشد و با تبیین اقتصاد مقاومتی برای ارائه آموزش های مورد نیاز تلاش های لازم برای توسعه کمی آموزش ها ادامه دارد .
ایشان رمز موفقیت مرکز را توکل به خدا ، برنامه ریزی مناسب ، حمایت های مدیر کل محترم و وحدت و وفاق بین کارکنان دانستند و گفتند : در این مرکز وحدت و همکاری بین کارکنان بسیار عالی و مثبت می باشد و در اجرای برنامه های اعلامی حضور فعال و موثری دارند .
این نشست خبری با بازید از کارگاه های آموزشی و مصاحبه با مربیان و کارآموزان به پایان رسید .

 

 

جلسه همانگی آموزشی با نظام مهندسی

درباره سازمان - اطلاعیه ها

اولین جلسه بررسی نحوه و راه های اجرای دوره های آموزش جوشکاری برای مهندسین ناظر ساختمانی تحت نظارت سازمان نظام مهندسی و با هدف افزایش دانش جوشکاری و بازرسی جوش در محل سالن جلسات مرکز برگزار شد .
در این جلسه مهندس هاشمی رئیس نظام مهندسی شازند در خصوص اجرای دوره های آموزشی مورد نیاز مهندسین عضو نظام مهندسی گفت : نظام مهندسی و سازمان راه و شهر سازی برای مهندسین ساختمان دوره های آموزشی از قبیل بازرسی جوش ، نظارت بر ساخت و ... را اجرا می نماید و بر همین اساس اجرای برخی از دوره ها تخصصی جوشکاری و بازرسی جوش را در صورت موافقت نظام مهندسی ساختمان استان و شرایط مساعد و مناسب آموزشی می توانیم در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه برگزار نماییم .
شریعت رئیس مرکز در مورد توانمندی های مرکز در بخش آموزش های مهارتی و ارائه سابقه های آموزشی مرکز بویژه در صنایع گفت : مربیان مرکز دارای توانمندی لازم برای برگزاری دوره های آموزشی کاربردی صنایع هستند و حتی آمادگی انجام بازرسی های جوش ویژه صنایع ساختمان را با توجه به تجهیزات مناسب و مربیان با تجربه در این زمینه داریم .
در پایان مقرر گرید که با توجه به توانمندی های مرکز شهدای آستانه برای برگزاری دوره های جوشکاری و بازرسی جوش ، مهندس هاشمی در خصوص اجرای دوره های آموزشی جوشکاری و بازرسی جوش مهندسین عضو نظام مهندسی شازند را از طریق نظام مهندسی استان و همچنین اجرای دوره های آموزشی برای جوشکاران اسکلت ساختمان را از طریق شهرداری پیگیری نمایند و مرکز نیز در صورت موافقت مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اجرای دوره های آموزشی برای مهندسین ناظر ساختمانی را از طریق اداره کل راه و شهرسازی پیگیری نموده و در نتیجه موافتنامه همکاری آموزشی بین طرفین منعقد شود .

 

دیدار با نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی

درباره سازمان - اطلاعیه ها

صبح روز جمعه رئیس مرکز شهدای آستانه با آقای عزیزی نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در فضایی صمیمی و در منزل مسکونی ایشان ملاقات نمودند .
در ابتدای این دیدار شریعت ضمن ارائه گزارشی از میزان و نحوه فعالیت ها و اقدامات انجام شده ، با ارائه آماری جایگاه مرکز شهدای آستانه را در سطح استان تبیین نمودند .  ایشان در ادامه برخی از مشکلات و موانع برای ارائه آموزش ها را مطرح کرده و ضمن تشکر از دستگاه هایی که با مرکز همکاری دارند از عدم استقبال صنایع در بکارگیری نیرو های مهارت دیده و در نتیجه بی انگیزگی جوانان برای کسب مهارت و عامل ایجاد بیکاری در منطقه صحبت کردند و گفتند : اما مرکز از طرق مختلف پیگیر ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز صنایع می باشد و این آمادگی را دارد که بخشی از آموزش های مورد نیاز صنایع را با کمترین هزینه در اختیار آنان قرار دهد و از سال گذشته نیز موافقنامه های آموزشی با نیروگاه و پالایشگاه منعقد شده است .
در ادامه آقای عزیزی با تشکر از فعالیت ها و اقدامات انجام شده ضمن حمایت از پیگیری های مرکز به لزوم برگزاری جلسه ای با حضور ایشان ، فرماندار شازند و مدیران صنایع بزرگ ، در خصوص حل معضل بیکاری و عدم جذب نیروهای بومی توسط صنایع و نوسازی تجهیزات کارگاه های آموزشی توسط صنایع تاکید نموده و اضافه کردند : اینجانب تامین تجهیزات کارگاه های مرکز را از طریق وزارت نفت پیگیری خواهم نمود .
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود گفتند که در هفته آینده از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه به مناسبت هفته مهارت بازدید خواهند نمود و به ریاست مرکز نیز تاکید کردند که هماهنگی لازم برای برگزاری جلسه مورد اشاره در ابتدای سخناننشان را در محل مرکز پیگیری نماید .

 

انعقاد تفاهم نامه همکاری با بسیج سازندگی

درباره سازمان - اطلاعیه ها

در راستای افزایش آموزش های مهارتی و ترویج فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی و پس از برگزاری جلسات متعدد تفاهم نامه همکاری بین بسیج سازندگی شهرستان شازند با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه منعقد گردید .
این تفاهم نامه در زمینه ارائه آموزش های مهارتی در مناطق شهر و روستا و شامل آموزش هایی خواهد بود که به ایجاد اشتغال منتهی می شود . شریعت رئیس مرکز با اعلام این خبر گفت : پیرو تفاهم نامه همکاری با بسیج سازندگی استان مرکزی توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و با پیگیری های این مرکز مقرر گردید بر اساس اعلام نیاز آموزشی بسیج سازندگی شازند دوره های آموزشی توسط این مرکز اجرا شود .
وی در ادامه با تشریح برخی از بند های این تفاهم نامه اضافه کردند : در این تفاهم نامه همچنین بسیج سازندگی موظف شد علاوه بر معرفی مهارت جویان ، هزینه های صدور گواهینامه و دوره های آموزشی که شامل مواد مصرفی و حق الزحمه مربی می باشد را پرداخت نماید .
ایشان تعهدات مرکز را نیز شامل تامین مربی و اعطای گواهینامه آموزشی بیان کردند و گفتند : مدت اجرای این تفاهم نامه یکسال می باشد که به منظور نظارت و ارزیابی عملکرد دوره های آموزشی کمیته ای از دو طرف انتخاب و معرفی خواهد شد تا گزارش فعالیت های انجام شده را در هر ماه ارائه نمایند .

 
مطالب بیشتر...


حضور مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه در نمایشگاه شهر مهاجران
همزمان با ایام دهه مبارک فجر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه در نمایشگاه توانمندی های زنان شهر مهاجران شرکت نمود .  عزیزی رئیس مرکز با اعلام این خبر افزود : این مرکز به لحاظ داشتن دوره های آموزشی در شهر مهاجران با ...

برگزاری دوره آموزشی حفظت ایمنی در شبکه برق
همزمان با ایام دهه مبارک فجر آخرین جلسه دوره آموزشی حفاظت ایمنی در شبکه های توزیع برق با همکاری اداره برق شهرستان شازند برای 90 نفر از کارکنان ادارات برق شهرستان های شازند و خنداب در مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستانه برگزار ...

دیدار با امام جمعه شهر آستانه
جمعی از کارکنان و مربیان مرکز شهدای آستانه در آغازین روز دهه مبارک فجر با امام جمعه شهر آستانه دیدار نمودند . در ابتدای این دیدار عزیزی رئیس مرکز آستانه ضمن تشکر از خدمات رئیس قبلی مرکز آستانه گزارشی از عملکرد مرکز ارائه ...

برگزاری جشن آغاز دهه فجر
مراسم گرامیداشت و زنگ انقلاب با حضور کارکنان و مربیان و تعدادی از کارآموزان همزمان با لحظه ورود امام خمینی ( ره ) به میهن اسلامی با پخش سرود و پخش شیرینی برگزار شد . عزیزی رئیس مرکز توجه به افکار و اندیشه های امام راحل را ...

برگزاری مسابقه فوتبال
همزمان با سومین روز از ایام دهه مبارک فجر مسابقه چهارجانبه فوتبال گرامیداشت  " شهدای انقلاب "  با حضور سه تیم از کارآموزان و یک تیم از کارکنان در مرکز آستانه برگزار شد . عزیزی رئیس مرکز در تکمیل این خبر افزود : ایجاد شور و ...

معارفه رئیس جدید مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه
طی مراسمی که در سالن جلسات مرکز آستانه برگزار از زحمات آقای امین اله شریعت رئیس سابق مرکز آموزش فنی تقدیر و تشکر شد و آقای منوچهر عزیزی به عنوان رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه معرفی شد .در ابتدای جلسه شریعت ...

برنامه آزمون صنعت ساختمان مرحاه هفتم دیماه 96 مرکز اموزش فنی و حرفه ای استانه
برنامه آزمون صنعت ساختمان مرحاه هفتم دیماه 96 مرکز اموزش فنی و حرفه ای استانه   ...

برنامه آزمون هماهنگ مرحله هفتم دیماه 96 مرکز اموزش شهدای استانه
برنامه آزمون هماهنگ مرحله هفتم دیماه 96 مرکز اموزش شهدای استانه ...

برگزاری کارگاه آموزشی امداد و نجات در مرکز آستانه
با همکاری هلال احمر شهرستان شازند کارگاه آموزشی امداد و نجات در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه برگزار شد . شریعت رئیس مرکز در تکمیل خبر گفت : این کارگاه در مدت20 ساعت طی 3 روز برای کارکنان و کارآموزان توسط جمعیت هلال ...

شرکت کارکنان و مربیان مرکز آستانه در تجمع علیه آشوبگران
کارکنان و تعدادی از کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه آستانه همگام با سایر اقشار جامعه و در راستای اعلام انزجار و برائت از فتنه گران و آشوبگران در حوادث اخیر و اعلام حمایت و تبعیت از آرمان های نظام مقدس ...

بازدید رئیس اداره آموزش توزیع برق استان مرکزی از مرکز آستانه
رئیس اداره آموزش توزیع برق استان مرکزی از کارگاه آموزشی " رعایت ایمنی در شبکه های توزیع برق " ، ویژه کارکنان اداره برق شهرستان شازند که در مرکز آستانه در حال برگزاری است ، بازدید نمودند . مهندس حیدری طی این بازدید از شرایط ...

دستورالعمل طرح کارآموزی در محیط کار واقعی
مقدمه :در راستای اجرایی نمودن بند 2 سیاستهای کلی اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و بند 5 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی» با رویکرد ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار و ...

مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای استانه -ازمون عملی
مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه برگزار می کند برنامه آزمون عملی صنعت ساختمان - مرحله ششم سال 96   ...

برگزاری کارگاه یکروزه ایمنی در برق
در راستای اجرای تفاهمنامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و اداره برق استان مرکزی ،  کارگاه آموزشی یکروزه ایمنی در برق برای کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه برگزار شد . شریعت رئیس مرکز در تکمیل خبر ...

اجرای کارگاه یکروزه صنعت ساختمان
در ادامه اجرای کارگاه های یکروزه صنعت ساختمان برای متقاضیان صدور گواهینامه صلاحیت حرفه ای کارگران ساختمانی ، ششمین دوره آموزشی توسط مهندس هاشمی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان شازند در محل سالن اجتماعات مرکز آستانه ...

بازدید امام جمعه و شهردار شهر آستانه از مرکز آستانه
امام جمعه شهر آستانه و هیات همراه از کارگاه های آموزشی مرکز آستانه بازدید نمودند . حجت الاسلام و المسلمین فاطمی در حین بازدید از کارگاه های آموزشی با تعدادی از کارآموزان نیز به صورت چهره به چهره صحبت نموده و از نحوه ...

مرکز آموزش فنی و حرفه اي شهداي آستانه برنامه آزمون عملی مرحله ششم هماهنگ آذر ماه 9
مرکز آموزش فنی و حرفه اي شهداي آستانهبرنامه آزمون عملی مرحله ششم هماهنگ آذر ماه96  ...

افزایش کمی و کیفی آموزش های فنی و حرفه ای با پالایشگاه امام خمینی ( ره ) شازند
افزایش تعامل و همکاری های بیشتر بین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه و پالایشگاه در جلسه ای با رئیس اداره آموزش پالایشگاه بررسی شد . در این جلسه شریعت رئیس مرکز ضمن اشاره به همکاری قبلی مرکز فنی و حرفه ای آستانه با ...

بازدید کارشناسان اداره کل از مرکز آستانه
کارشناسان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی از بخش های مختلف مرکز آستانه بازدید نمودند . در طی این بازدید که با هدف بررسی و افزایش کمی و کیفی برگزاری دوره های آموزشی و ارائه خدمات به مراجعین و رضایتمندی ارباب رجوع و ...

تشریح طرح کارآموزی در محیط کار واقعی با اصناف شازند
اولین جلسه افزایش تعامل و همکاری بین صنوف شهرستان شازند با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه و اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شازند به همت اصناف شهرستان شازند برگزار شد . در این جلسه شریعت رئیس مرکز ضمن اشاره به ...