شنبه, 28 بهمن 1396
سال 1396 سال اقتصاد مقاومتی تولید واشتغال مبارک- حرفه های آموزشی این مرکز: جوشکاری آرگون - جوشکاری گاز درجه 2 -جوشکاری مخازن فولادی - حوشکاری سازهای فولادی -جوشکاری قطعات فولادی- کشتکار گلخانه های خاکی - پرورش قارچ دکمه ای و صدفی - پرورش زنبور عسل - پرورش زعفران-پرورش گیاهان دارویی
پیشنهادات - انتقادات

نظر سنجی
سامانه آزمونهای عملی مرکز آستانه علوی
آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز114
mod_vvisit_counterدیروز152
mod_vvisit_counterاین هفته612
mod_vvisit_counterاین ماه1578
mod_vvisit_counterکل بازدیدها62294

بازدید کارشناسان سازمان آموزش و پرورش استان از کارگاه های آموزشی

پیرو تفاهم همکاری با اداره آموزش و پرورش برای اجرای دوره کارورزی دانش آموزان مقطع هنرستانی ، کارشناس...

آموزش مهارتهای کشاورزی

    اموزش کشتکار گلخانه خاکی در ترم جدید (در سال 96)پذیرش مینماید پرورش زنبور عسل پرورش زعفران ...

بازدید سرزده مدیر کل محترم از مرکز تخصصی شهدای آستانه

سید  مدیرکل محترم آموزش فنی وحرفه ای استان مرکزی روز یکشنبه  مورخ 20/2/94 ساعت 45/13 از کارگاهها ی م...

 • بازدید کارشناسان سازمان آموزش و پرورش استان از کارگاه های آموزشی

  دوشنبه, 08 تیر 1394 ساعت 09:27
 • اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ

  یکشنبه, 06 اردیبهشت 1394 ساعت 13:44
 • آموزش مهارتهای کشاورزی

  یکشنبه, 06 اردیبهشت 1394 ساعت 13:44
 • بازدید سرزده مدیر کل محترم از مرکز تخصصی شهدای آستانه

  دوشنبه, 21 اردیبهشت 1394 ساعت 06:39

اطلاعیه ها

دیدار با امام جمعه شهر آستانه

درباره سازمان - اطلاعیه ها

دیدار با امام جمعه شهر آستانه از دیگر برنامه های مرکز به مناسبت هفته مهارت بود که در محل دفتر امام جمعه انجام شد .
در ابتدای این دیدار شریعت رئیس مرکز گزارشی از عملکرد و خدمات انجام شده را ارائه نمودند و گفتند : مرکز آستانه به عنوان تنها مرکز تخصصی جوش استان در 11 حرفه آموزشی جوشکاری و 6 حرفه آموزشی کشاورزی مشغول فعالیت می باشد . وی در ادامه اضافه کرد : از اهداف مرکز در سال جاری توسعه کیفی و کمی آموزش ها ، انعقاد تفاهم نامه های آموزشی با صنایع ، پیگیری آموزش به کارگران صنایع در زمان اورهال و تعامل بیشتر با بسیج سازندگی و کمیته امداد بخشی از اهداف مرکز می باشد . شریعت در بخشی از سخنان خود به امام جمعه آستانه گفتند : متاسفانه جوانان شهر آستانه استقبال لازم را از آموزش های فنی و حرفه ای ندارند و علی رغم وجود شرایط مناسب در این شهر شاهد آمار بالای بیکاری ناشی از عدم مهارت می باشیم . ایشان توصیه و تشویق جوانان را برای کسب مهارت از تریبون نماز جمعه بسیار موثر دانستند و گفتند : مرکز آستانه با کادری مجرب و امکانات مناسب بصورت رایگان آماده پذیرش جوانان جویای مهارت می باشد .
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین عسکری امام جمعه آستانه نیز ضمن تبریک هفته مهارت و تشکر از مرکز شهدای آستانه از اهمیت فراگیری مهارت برای کاهش نرخ بیکاری گفتند و بخشی از این عدم رغبت را تنبلی و رفاه زدگی دانستند و افزودند : درزمان های گذشته جوانان فعالتر بودند و برای کسب علم و دانش مسافت طولانی بین شهر ها را طی می کردند و همین علاقه و اشتیاق موجب رشد و ترقی آنها می شد . ایشان اتخاذ شیوه های غلط تربیت والدین ، فرزند سالاری و کاهش نرخ جمعیت را از دیگر عوامل تمایل جوانان به کسب علم و دانش دانستند .
ایشان در بخش پایانی سخنانشان گفتند :  در خطبه های نماز جمعه این هفته در مورد توجه به اهمیت و جایگاه آموزش فنی و حرفه ای صحبت خواهم کرد .

 

بازدید سربازان سپاه ناحیه شازند از کارگاه های آموزشی

درباره سازمان - اطلاعیه ها

شرح خبر : تعدادی از سربازان سپاه ناحیه شازند از کارگاه های آموزشی مرکز بازدید نمودند .
در ادامه برنامه های ویژه هفته مهارت تعداد 32 نفر از سربازان وظیفه سپاه پاسدارن ناحیه شازند با مساعدت فرماندهی سپاه شازند از همه کارگاه های آموزشی بازدید کردند و از نزدیک با تجهیزات و امکانات ، روند اجرای دوره های آموزشی و فواید کسب مهارت پس از گفتگو با مربیان و مشاهده نتایج حاصل از حضور مهارت جویان در دوره های آموزشی آشنا شدند .

 

 

دیدار با فرماندار شهرستان شازند

درباره سازمان - اطلاعیه ها

دیدار با سرپرست فرمانداری شهرستان شازند از دیگر برنامه های هفته مهارت مرکز شهدای آستانه در چهارمین روز از این هفته بود .
در این دیدار که بدلیل انتصاب سرپرست جدید فرمانداری شازند در محل دفتر فرماندار انجام شد ابتدا شریعت رئیس مرکز به ایشان خیرمقدم و تبریک بابت سمت جدید را گفتند و با تبریک هفته مهارت گزارشی از عملکرد مرکز را ارائه نمودند .
شریعت در بخشی از گزارش عملکرد و اهداف مرکز به لزوم وحدت و تعامل با سایر دستگاه ها اشاره کردند و گفتند : با پیگیری های انجام شده و حمایت های مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گام های خوبی برداشته شده است که نیاز به پشتیبانی جنابعالی برای تحقق دارد . وی با بیان توجه به افزایش کمیت و کیفیت آموزش های مرکز گفتند : با توجه به اینکه مرکز دارای 22 هزار متر مربع مساحت می باشد که فقط یک پنجم آن در حال حاضر به فضای آموزشی اختصاص یافته است ، در صورت ایجاد شرایط مناسب و تخصیص اعتبار ظرفیت افزایش فضا های آموزشی بیشتر را نیز دارا می باشد .
در ادامه میرزایی سرپرست فرمانداری شازند با تبریک هفته مهارت و استقبال از اقدامات انجام شده برای تعامل با سایر دستگاه ها گفتند : افزایش تعامل و بررسی نیاز آموزشی شهرستان باید در اولویت برنامه ها قرار بگیرد تا آموزش های هدفمند و مناسب را برای ایجاد اشتغال متناسب با ظرفیت و فرهنگ شهرستان ایجاد نماییم .
ایشان با اعلام آمادگی برای بازدید از مرکز و برگزاری جلسات مشترک با حضور نماینده و مدیران صنایع شهرستان از شریعت خواستند که گزارش کاملی از اقدامات انجام شده را ارائه نمایند .

 

دیدار با امام جمعه شهر شازند

درباره سازمان - اطلاعیه ها

در ادامه برنامه های هفته مهارت تعدادی از کارکنان مرکز با امام جمعه شهر شازند دیدار نمودند .
در ابتدای این دیدار شریعت رئیس مرکز گزارشی از عملکرد و خدمات انجام شده را ارائه نمودند و گفتند : مرکز آستانه به عنوان تنها مرکز تخصصی جوش استان در 11 حرفه آموزشی جوشکاری و 6 حرفه آموزشی کشاورزی مشغول فعالیت می باشد . وی از اهداف مرکز در سال جاری توسعه کیفی و کمی آموزش ها گفت و افزود : در سال جاری انعقاد تفاهم نامه های آموزشی با صنایع ، پیگیری آموزش به کارگران صنایع در زمان اورهال و تعامل بیشتر با بسیج سازندگی و کمیته امداد بخشی از اهداف مرکز می باشد . ایشان استفاده از تریبون نماز جمعه را بهترین ابزار ارتباطی دانستند و از حاج آقا موسوی امام جمعه شازند درخواست نمودند که به جوانان توصیه به فراگیری مهارت نمایند و گفتند : مرکز آستانه با کادری مجرب و امکانات مناسب بصورت رایگان آماده پذیرش جوانان جویای مهارت می باشد .
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه شازند ضمن تبریک هفته مهارت و تشکر از مرکز شهدای آستانه در خصوص لزوم توجه به فراگیری مهارت فرمودند : در زمان گذشته به مانند امروز جوامع گسترش نیافته بود و انسان ها با حداقل امکانات امرار معاش می کردند اما امروزه بدلیل رشد تکنولوژی نیاز به فراگیری علوم و فنون امری لازم و واجب می باشد . ایشان در بخشی از سخنان خود اضافه کرد : امر آموزش بسیار مهم و با ارزش می باشد و اینجانب بر خود لازم می دانم که بازدیدی از مرکز آموزش فنی و حرفه ای داشته باشم و در همین راستا نیز در خطبه های نماز جمعه آتی قطعاً در مورد توجه به اهمیت و جایگاه آموزش فنی و حرفه ای صحبت خواهم کرد .

 

پیام تبریک رئیس مرکزآموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه بمناسبت 6مرداد

درباره سازمان - اطلاعیه ها

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه  ، امین ا... شریعت  رئیس مرکز طی پیامی فرارسیدن هفته ملی مهارت و ۶ مرداد روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای را به خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه ای و تلاشگران عرصه مهارت آموزی تبریک گفت..
در متن این پیام آمده است:بی تردید تلفیق دانش با مهارت و خلاقیت برای جوانان این مرز و بوم زمینه ساز اشتغال مولد و پایدار توام با کار آفرینی، تاثیر بسزایی در رشد و توسعه اقتصادی و توانمند سازی منابع انسانی دارد و رسالت آموزش فنی و حرفه ای به عنوان متولی اصلی آموزش مهارت های گوناگون در تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در بخش های مختلف صنعت ، خدمات ، کشاورزی ، ارتقای مهارت های حرفه ای شاغلین ، فارغ التحصیلان دانشگاهی ، کارجویان شهری و روستایی نقش بسزایی در توسعه پایدار وکاهش نرخ بیکاری شهرستان  واستان خواهد داشت .                                                               
وی در ادامه بیان داشت : با توجه به همت والای خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه ای شهرستان و تلاش بی شائبه مربیان ، کارشناسان ، کارکنان و اساتید مرکز ، آینده ای بسیار درخشان رقم خواهد خورد و اهتمام به این امور نویدبخش تحول عظیمی در توسعه آموزش های مهارتی خواهد بود و رشد و توسعه و آبادانی کشور و استان و شهرستان را بدنبال خواهد داشت و اینک در آستانه فرا رسیدن ۶ مرداد روز ملی کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای ، این روز را به همه تلاشگران عرصه مهارت آموزی تبریک عرض می نمایم ..
امید است شعار « هر ایرانی یک مهارت، هر کارگاه یک آموزشگاه، هر خانه یک کارگاه و هر کارخانه یک دانشگاه » نیاز استراتژیک ایرانیان در افق ۱۴۰۴ در فعالیتهای هدفمند و برنامه های دانش بنیان آن سازمان تجلی یافته و زمینه ساز رفع بیکاری و اشتغال پایدار گردد

 
مطالب بیشتر...


حضور مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه در نمایشگاه شهر مهاجران
همزمان با ایام دهه مبارک فجر مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه در نمایشگاه توانمندی های زنان شهر مهاجران شرکت نمود .  عزیزی رئیس مرکز با اعلام این خبر افزود : این مرکز به لحاظ داشتن دوره های آموزشی در شهر مهاجران با ...

برگزاری دوره آموزشی حفظت ایمنی در شبکه برق
همزمان با ایام دهه مبارک فجر آخرین جلسه دوره آموزشی حفاظت ایمنی در شبکه های توزیع برق با همکاری اداره برق شهرستان شازند برای 90 نفر از کارکنان ادارات برق شهرستان های شازند و خنداب در مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستانه برگزار ...

دیدار با امام جمعه شهر آستانه
جمعی از کارکنان و مربیان مرکز شهدای آستانه در آغازین روز دهه مبارک فجر با امام جمعه شهر آستانه دیدار نمودند . در ابتدای این دیدار عزیزی رئیس مرکز آستانه ضمن تشکر از خدمات رئیس قبلی مرکز آستانه گزارشی از عملکرد مرکز ارائه ...

برگزاری جشن آغاز دهه فجر
مراسم گرامیداشت و زنگ انقلاب با حضور کارکنان و مربیان و تعدادی از کارآموزان همزمان با لحظه ورود امام خمینی ( ره ) به میهن اسلامی با پخش سرود و پخش شیرینی برگزار شد . عزیزی رئیس مرکز توجه به افکار و اندیشه های امام راحل را ...

برگزاری مسابقه فوتبال
همزمان با سومین روز از ایام دهه مبارک فجر مسابقه چهارجانبه فوتبال گرامیداشت  " شهدای انقلاب "  با حضور سه تیم از کارآموزان و یک تیم از کارکنان در مرکز آستانه برگزار شد . عزیزی رئیس مرکز در تکمیل این خبر افزود : ایجاد شور و ...

معارفه رئیس جدید مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه
طی مراسمی که در سالن جلسات مرکز آستانه برگزار از زحمات آقای امین اله شریعت رئیس سابق مرکز آموزش فنی تقدیر و تشکر شد و آقای منوچهر عزیزی به عنوان رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه معرفی شد .در ابتدای جلسه شریعت ...

برنامه آزمون صنعت ساختمان مرحاه هفتم دیماه 96 مرکز اموزش فنی و حرفه ای استانه
برنامه آزمون صنعت ساختمان مرحاه هفتم دیماه 96 مرکز اموزش فنی و حرفه ای استانه   ...

برنامه آزمون هماهنگ مرحله هفتم دیماه 96 مرکز اموزش شهدای استانه
برنامه آزمون هماهنگ مرحله هفتم دیماه 96 مرکز اموزش شهدای استانه ...

برگزاری کارگاه آموزشی امداد و نجات در مرکز آستانه
با همکاری هلال احمر شهرستان شازند کارگاه آموزشی امداد و نجات در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه برگزار شد . شریعت رئیس مرکز در تکمیل خبر گفت : این کارگاه در مدت20 ساعت طی 3 روز برای کارکنان و کارآموزان توسط جمعیت هلال ...

شرکت کارکنان و مربیان مرکز آستانه در تجمع علیه آشوبگران
کارکنان و تعدادی از کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه آستانه همگام با سایر اقشار جامعه و در راستای اعلام انزجار و برائت از فتنه گران و آشوبگران در حوادث اخیر و اعلام حمایت و تبعیت از آرمان های نظام مقدس ...

بازدید رئیس اداره آموزش توزیع برق استان مرکزی از مرکز آستانه
رئیس اداره آموزش توزیع برق استان مرکزی از کارگاه آموزشی " رعایت ایمنی در شبکه های توزیع برق " ، ویژه کارکنان اداره برق شهرستان شازند که در مرکز آستانه در حال برگزاری است ، بازدید نمودند . مهندس حیدری طی این بازدید از شرایط ...

دستورالعمل طرح کارآموزی در محیط کار واقعی
مقدمه :در راستای اجرایی نمودن بند 2 سیاستهای کلی اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و بند 5 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، «طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی» با رویکرد ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار و ...

مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای استانه -ازمون عملی
مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه برگزار می کند برنامه آزمون عملی صنعت ساختمان - مرحله ششم سال 96   ...

برگزاری کارگاه یکروزه ایمنی در برق
در راستای اجرای تفاهمنامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و اداره برق استان مرکزی ،  کارگاه آموزشی یکروزه ایمنی در برق برای کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه برگزار شد . شریعت رئیس مرکز در تکمیل خبر ...

اجرای کارگاه یکروزه صنعت ساختمان
در ادامه اجرای کارگاه های یکروزه صنعت ساختمان برای متقاضیان صدور گواهینامه صلاحیت حرفه ای کارگران ساختمانی ، ششمین دوره آموزشی توسط مهندس هاشمی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان شازند در محل سالن اجتماعات مرکز آستانه ...

بازدید امام جمعه و شهردار شهر آستانه از مرکز آستانه
امام جمعه شهر آستانه و هیات همراه از کارگاه های آموزشی مرکز آستانه بازدید نمودند . حجت الاسلام و المسلمین فاطمی در حین بازدید از کارگاه های آموزشی با تعدادی از کارآموزان نیز به صورت چهره به چهره صحبت نموده و از نحوه ...

مرکز آموزش فنی و حرفه اي شهداي آستانه برنامه آزمون عملی مرحله ششم هماهنگ آذر ماه 9
مرکز آموزش فنی و حرفه اي شهداي آستانهبرنامه آزمون عملی مرحله ششم هماهنگ آذر ماه96  ...

افزایش کمی و کیفی آموزش های فنی و حرفه ای با پالایشگاه امام خمینی ( ره ) شازند
افزایش تعامل و همکاری های بیشتر بین مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه و پالایشگاه در جلسه ای با رئیس اداره آموزش پالایشگاه بررسی شد . در این جلسه شریعت رئیس مرکز ضمن اشاره به همکاری قبلی مرکز فنی و حرفه ای آستانه با ...

بازدید کارشناسان اداره کل از مرکز آستانه
کارشناسان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی از بخش های مختلف مرکز آستانه بازدید نمودند . در طی این بازدید که با هدف بررسی و افزایش کمی و کیفی برگزاری دوره های آموزشی و ارائه خدمات به مراجعین و رضایتمندی ارباب رجوع و ...

تشریح طرح کارآموزی در محیط کار واقعی با اصناف شازند
اولین جلسه افزایش تعامل و همکاری بین صنوف شهرستان شازند با مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهدای آستانه و اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شازند به همت اصناف شهرستان شازند برگزار شد . در این جلسه شریعت رئیس مرکز ضمن اشاره به ...